AT25160N-10SI-2.7
MFR.Part #
AT25160N-10SI-2.7
JLCPCB Part #
C19555351
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 1,000,000 cycles 100 Years 10ms 16Kbit 2.7V~5.5V 3MHz Hardware write protection function、Software write protection function、Page write protection function、Built-in write enable latch (WEL) SPI SOIC-8 EEPROM