AT25160A-10TQ-2.7
MFR.Part #
AT25160A-10TQ-2.7
JLCPCB Part #
C7217938
Package
TSSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1,000,000 cycles 100 Years 16Kbit 2.7V~5.5V 5MHz 5ms Hardware write protection function、Software write protection function、Page write protection function、Built-in write enable latch (WEL) SPI TSSOP-8 EEPROM ROHS