AT25160AN-10SU-2.7
MFR.Part #
AT25160AN-10SU-2.7
JLCPCB Part #
C19481274
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 1,000,000 cycles 100 Years 16Kbit 2.7V~5.5V 20MHz 5ms Hardware write protection function、Software write protection function、Page write protection function、Built-in write enable latch (WEL) SPI SOIC-8 EEPROM ROHS