AT24C256-10PU-1.8
MFR.Part #
AT24C256-10PU-1.8
JLCPCB Part #
C19347179
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+85℃ 1,000,000 cycles 1.8V~3.6V 100kHz 256Kbit 40 Years 5ms I2C PDIP-8 EEPROM ROHS