AT24C256N-10SC-2.7
MFR.Part #
AT24C256N-10SC-2.7
JLCPCB Part #
C19556600
Package
SOIC-8
Description
0℃~+70℃ 100,000 Cycles 10ms 2.7V~5.5V 256Kbit 40 Years 400kHz I2C SOIC-8 EEPROM