MCP4631T-503E/ST
MFR.Part #
MCP4631T-503E/ST
JLCPCB Part #
C627312
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 129 15ppm/℃ 2 200kHz 50kΩ I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS