AT24C164-10SI-1.8
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT24C164-10SI-1.8
JLCPCB Part #
C19397414
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 1,000,000 cycles 1.8V~5.5V 100 Years 100kHz 10ms 16Kbit I2C SOIC-8 EEPROM