APTDR40X1601G
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
APTDR40X1601G
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.3V@40A 1.6kV 20uA@1600V 40A - Bridge Rectifiers ROHS