25LC160DT-I/MNY
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
25LC160DT-I/MNY
JLCPCB Part #
C2061739
Package
TDFN-8-EP(2x3)
Description
-40℃~+85℃ 1,000,000 cycles 10MHz 16Kbit 2.5V~5.5V 200 Years 5ms Hardware write protection function、Built-in write enable latch (WEL)、Power-down/Power-up protection circuit SPI TDFN-8-EP(2x3) EEPROM ROHS