25LC160B-E/SN
MFR.Part #
25LC160B-E/SN
JLCPCB Part #
C1351277
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1,000,000 cycles 10MHz 16Kbit 2.5V~5.5V 200 Years 5ms Hardware write protection function、Built-in write enable latch (WEL)、Power-down/Power-up protection circuit SPI SOIC-8 EEPROM ROHS