PIC16F877T-20/PT
MFR.Part #
PIC16F877T-20/PT
JLCPCB Part #
C630780
Package
TQFP-44(10x10)
Description
0℃~+70℃ 14KB 20MHz 256Byte 33 368Byte 4V~5.5V 8 Bit External FLASH PIC TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS