1N5936CPE3/TR12
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N5936CPE3/TR12
JLCPCB Part #
C6984422
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 1uA@22.8V 28Ω 30V 750Ω ±2% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS