1N5926BP/TR8
MFR.Part #
1N5926BP/TR8
JLCPCB Part #
C17613844
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 11V 1uA@8.4V 5.5Ω 550Ω ±5% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes