1N5923BP/TR8
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N5923BP/TR8
JLCPCB Part #
C6369646
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 3.5Ω 400Ω 5uA@6.5V 8.2V ±5% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes