1N5925BUR-1/TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N5925BUR-1/TR
JLCPCB Part #
C3742614
Package
DO-213AB
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1.5W 10V 4.5Ω 500Ω 5uA@8V ±5% DO-213AB Zener Diodes ROHS