1N5929BUR-1/TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N5929BUR-1/TR
JLCPCB Part #
C3765533
Package
DO-213AB
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1.5W 15V 1uA@11.4V 600Ω 9Ω DO-213AB Zener Diodes ROHS