ZX-0.5FPC-FWX-H2-8P
MFR.Part #
ZX-0.5FPC-FWX-H2-8P
JLCPCB Part #
C7544632
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 50V 8P Bottom Contact Copper alloy Hinged Lid Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS