ZX-0.5FPC-2H-HFJ14P
MFR.Part #
ZX-0.5FPC-2H-HFJ14P
JLCPCB Part #
C19191128
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 14P 2mm 50V Copper alloy Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Gold Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS