MG6228D4-33
MFR.Part #
MG6228D4-33
JLCPCB Part #
C48678124
Package
DFN-4L(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 500mA 500nA 660mV@(500mA) 6V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-4L(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS