MCP1700T-3002E/TT(MS)
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
MCP1700T-3002E/TT(MS)
JLCPCB Part #
C20627189
Package
SOT-23
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 120uVrms 180mV@(300mA) 2uA 300mA 3V 5.5V 80dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS