MXHT396K-3.96-12P-OE01-Cu-S-A
Extended
Manufacturer
MAX
MFR.Part #
MXHT396K-3.96-12P-OE01-Cu-S-A
JLCPCB Part #
C48688286
Package
P=3.96mm
Description
-40℃~+105℃ 0.2~1.5 1 12 12P 16~26 1x12P 3.96mm 300V 8A Male Plug Orange Screw Screw Connection (M2) Top Entry P=3.96mm Pluggable System Terminal Block ROHS