MCD95-14IO1B
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
MCD95-14IO1B
JLCPCB Part #
C17514619
Package
TO-240AA
Description
-40℃~+125℃ 1 Unidirectional Thyristor and 1 Diode 1.4kV 150mA 180A 2.5V 200mA TO-240AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS