MCC72-12IO8B
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
MCC72-12IO8B
JLCPCB Part #
C17266041
Package
TO-240AA
Description
-40℃~+125℃ 1.2kV 150mA 180A 2 SCR 2.5V TO-240AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS