IXYX120N120C3
MFR.Part #
IXYX120N120C3
JLCPCB Part #
C17692249
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1.2kV 1.5kW 176ns 218pF 240A 3.2V@120A,15V 3.2V@15V,120A 35ns 412nC 5.1mJ 6.75mJ 9.85nF TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS