IXTQ36N50P
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXTQ36N50P
JLCPCB Part #
C461329
Package
TO-3P-3
Description
1 N-channel 170mΩ@10V 36A 5.5nF 500V 5V 85nC@10V TO-3P-3 MOSFETs ROHS