IXBH42N250
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXBH42N250
JLCPCB Part #
C17316820
Package
TO-247AD
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.7us 104A 170pF 2.5kV 200nC 3V@1mA 3V@42A,15V 445ns 500W 56pF 72ns TO-247AD IGBT Transistors / Modules ROHS