IXGT16N170A
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXGT16N170A
JLCPCB Part #
C17662915
Package
TO-268AA
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.7kV 16A 190W 5V@15V,11A TO-268AA IGBT Transistors / Modules ROHS