IXBT16N170A
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXBT16N170A
JLCPCB Part #
C17289148
Package
TO-268AA
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.2mJ 1.7kV 150W 15ns 160ns 16A 65nC TO-268AA IGBT Transistors / Modules ROHS