IXGA12N120A3
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXGA12N120A3
JLCPCB Part #
C17375783
Package
TO-263AA
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.2kV 100W 20.4nC 22A 30pF 35ns 3V@15V,12A 550pF 62ns 8pF PT (Punch-Through) TO-263AA IGBT Transistors / Modules ROHS