DPG80C400HB
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
DPG80C400HB
JLCPCB Part #
C497172
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 1.43V@40A 1uA@400V 215W 400A 400V 40A 45ns TO-247-3 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS