WSTM0805QLR020FNR
MFR.Part #
WSTM0805QLR020FNR
JLCPCB Part #
C20350366
Description
20mΩ 750mW Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS