WSTM0805QLR013FNR
MFR.Part #
WSTM0805QLR013FNR
JLCPCB Part #
C20350362
Package
0805
Description
13mΩ 750mW Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS