SV6012N1QRP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SV6012N1QRP
JLCPCB Part #
C3614920
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.5V 1.6V 12A 22mA 600V 6mA TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS