WSTC0805RL1M50FNR
MFR.Part #
WSTC0805RL1M50FNR
JLCPCB Part #
C20350329
Package
0805
Description
1.5mΩ 500mW Current Sense Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS