SMA6L15A
MFR.Part #
SMA6L15A
JLCPCB Part #
C1974963
Description
-65℃~+150℃ 15V 16.7V 1uA 24.4V 24.6A 600W@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-221AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS