SMA6J48A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J48A
JLCPCB Part #
C1977851
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1uA 48V 53.3V 600W@10/1000us 77.4V 8.1A IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS