SMA6J20A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J20A
JLCPCB Part #
C1977677
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1 19.4A 1uA 20V 22.2V 32.4V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS