SMAJ180CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMAJ180CA
JLCPCB Part #
C1976744
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 1.4A 180V 1uA 201V 292V 400W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS