SK040RTP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SK040RTP
JLCPCB Part #
C3614637
Package
TO-220AB-R
Description
-40℃~+125℃ 1 SCR 1.5V 1.8V 1kV 40A 40mA 60mA TO-220AB-R Thyristors (SCR)/Modules ROHS