SJ6012N1TP
MFR.Part #
SJ6012N1TP
JLCPCB Part #
C3614405
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.5V 1.6V 12A 15mA 600V 6mA TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS