Q6016NH2RP
MFR.Part #
Q6016NH2RP
JLCPCB Part #
C17247020
Package
TO-263AB
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 10mA 15mA 16A 600V TO-263AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS