Q6016NH3RP
MFR.Part #
Q6016NH3RP
JLCPCB Part #
C17477041
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 16A 20mA 35mA 600V TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS