IXTN8N150L
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
IXTN8N150L
JLCPCB Part #
C5743302
Package
SOT-227B
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.5kV 250nC@15V 3.6Ω@20V 545W 5V 7.5A 70pF@25V 8nF@25V SOT-227B MOSFETs ROHS