BTA16-800SW3G
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
BTA16-800SW3G
JLCPCB Part #
C17431297
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+110℃ 1.3V 10mA 16A 20mA 800V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS