5.0SMDJ36A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5.0SMDJ36A
JLCPCB Part #
C720180
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 36V 40V 58.1V 5kW 5uA 86.1A IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS