1.5SMC36C
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5SMC36C
JLCPCB Part #
C371164
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 30.5A 30.8V 34.2V 49.9V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS