1.5SMB75A
MFR.Part #
1.5SMB75A
JLCPCB Part #
C1850436
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 133V 14.8A@8/20us 1uA 64V 71V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS