LTP753-18NXF6
Extended
Manufacturer
Linearin
MFR.Part #
LTP753-18NXF6
JLCPCB Part #
C22450502
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.8V 300mA 350mV@(300mA) 5.5V 50uA 70dB@(1kHz) 75uVrms Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS