VUA331M1HTR-1616
MFR.Part #
VUA331M1HTR-1616
JLCPCB Part #
C3029681
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-45℃~+125℃ 16.5mm 16mm 330uF 50V ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS