OCV561M0ETR-0807
MFR.Part #
OCV561M0ETR-0807
JLCPCB Part #
C250038
Package
SMD,D8xL6.7mm
Description
-55℃~+105℃ 2.5V 2000hrs@105℃ 3.1A@100kHz 560uF 6.7mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS